15 Şubat 2016 Pazartesi

Kandil Maceraları

Evet başlığın absürtlüğüne aldırmadan konuya bodoslama dalıyorum efem :D

Bir kandil gecesi çok da yakın olmadığım bir arkadaşımdan kandil mesajı geldi. Şimdi düşünüyorum da demek ki mesajı sonuna kadar okumadım. Okusaydım öyle bir rezillik yaşamazdım çünkü.

Rezilliğime gelirsek:

Efendim arkadaşım mesaj atmış. Bende hazır beleşten mesaj diye gözünü sevdiğimin teknolojisinden yararlanarak arkadaşın bana attığı o mesajı toplu olarak rehberde kim var kim yoksa gönderdim. Göndermesine gönderdim de lakin mesajın sonunda kabak gibi bana mesaj atan kızın adı ve soy adı yazıyormuş meğer :DD Ben bunu tüm o mesajları gönderdikten sonra fark ettim. Millet tanıyor beni hemen dalga geçtiler :P

İkinci olay ise şöyle vuku buldu:

Yine bir kandil gecesi çekyata öyle bir uzanayım dedim. Derken aradan bir iki dakika geçti geçmedi bilmediğim bir numara beni arıyor. Normalde olsa açmam ama kandil günü açasım tuttu demek. Neyse telefonu açar açmaz kadının biri beddua etmeye başladı. İşte ''Allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın. Böyle bir kandil günü senin evladın da seni aramasın. Her şey senin yüzünden oldu. Oğlumla aramı sen açtın vs.'' daha neler neler. Her ne kadar ''Teyze karıştırıyorsun galiba. Ben gelinin değilim.'' desem de kadın beni dinlemiyor. Derken annem aldı telefonu kadın içinde kalan diğer bedduaları da gelini diyerekten anneme ettikten sonra telefonu kapattı. Sonra bir düşününce kadına üzüldüm. Ama yapacağım bir şeyde yok ne yazık ki.

Öyle işte sayın okuyucu nereden esti bilmiyorum durup dururken aklıma geldi sana da söyleyeyim dedim :P


Tasarım:Sawako Kuronuma