11 Şubat 2016 Perşembe

Merakımdan Soruyorum

Birkaç saat önce bir bloggerın kıskanmak hakkındaki postunu okudum.

Yazının bir bölümünde kıskanmayı kişinin kendine ve karşısındaki kişiye güvensizliğinden kaynaklandığı için ortaya çıktığı yazıyordu. (Bu kısım kafama takıldığı için burayı aldım)

Genelde kıskanmayı ilkel bir davranış olarak görenler bu cümleyi kurarlar.

Hep merak etmişimdir. Mesela bir ofiste çalışıyorsunuz ve hoşlandığınız biri var tam açılacakken sizinle aynı bölümde çalışan başka biriyle sevgili olduğunu öğrendiniz.

Onları her yan yana yada  ne bileyim birbirlerine kur yaparken gördüğünüzde ortaya çıkan duyguya ne ad verilmeli? Bu da kıskanmaya girmiyor mu?

Bu konuda bende böyle böyle düşünüyorum diyen varsa yorum bırakabilir mi? Aydınlatın beni :DD

Evliliğe Merakın Nereden Geliyor Be Çocuğum

Bir kaç gün önce kuzenim doğum yaptı. Hastahaneye ziyaretine gittik yengemle.

Odada diğer kuzenim ve dokuz yaşındaki kızı da vardı. (Oda yeğenim işte :P Yaşını özellikle belirtmemin sebebi var)
Alıntı
Yeğenim bu gelinliği görse muhtemelen dibi düşerdi :D
Neyse odaya gireli beş on dakika olmuş.  Yeni doğan şebeleğe de 345263 kez bakışımın ardından o dokuz yaşındaki yeğenim yanıma gelip ''Ne kadar tatlı değil mi? Bende anne olmayı çok istiyorum. Annelik çok güzel bence'' gibi şeyler söyledi. Ben tabi kısa bir şok yaşadım. Kız kızım sen daha dokuz yaşında boksun ne çocuğu?

Kendimi toparladıktan sonra ''Bir meslek düşünmüyor musun mesela öğretmenlik falan gibi'' bir şeyler dedim. Yeğenim ne derse beğenirsiniz ''Benim öğretmenimin de çocuğu var.'' yani alttan alttan bana ''Çocuk da yaparım kariyer de'' diyor.

Aslında yeğenimin bu tarz düşüncelerini biliyordum beni şaşırtan böyle istikrarlı bir şekilde hala aynı şeyleri düşünüyor olması :D

Annesinin haberi var mı bilmiyorum bu durumdan belki gelecekle ilgili hayallerini yalnızca benimle paylaşıyor olabilir. Aslında ilk başta bana ''Bende evlenmek istiyorum.'' ''Hayalimdeki gelinlik şöyle böyle'' dediği zaman kolundan tutup bir psikologa götürmem lazımdı :DD

Tabi ki zamanı gelince evlenecek evlenmeli ama şimdiden bunları düşünüyor olması komikten ziyade ürkütücü ama muhtemelen büyünce diplomalarına diploma ekleyecek. Çevremde çok şahit oldum çünkü büyüdükten sonra 180 derece değişen kişilere. :P
Tasarım:Sawako Kuronuma