23 Ocak 2016 Cumartesi

Çocukluğuma İndim :D

Zaman zaman insan çocukluğuna döner ya geçen ilkokul günlerim aklıma geldi.

İlçede öğretmen azlığından kırk kişilik bir sınıfta bir sıraya üç bilemedin dört kişi oturmak suretiyle ders görüyorduk. Ama şikayetçi değildim hem sınıfımı hem de öğretmenimi çok seviyordum çünkü.

Derken okuduğum okula öğretmen karı koca geldi. Bayan öğretmen bir üst sınıflar için gelmişti kocası da bizim sınıf için gelmişti. Yani şöyle diyeyim bizim sınıf çok kalabalık olduğu için kura yoluyla sınıfı bölüp yeni gelen öğretmen bizim sınıfın yarısına öğretmenlik yapacaktı.

Bu durumdan elbette memnun olmadım. Sonuçta şeker gibi öğretmenimden ayrılmak vardı işin ucunda öylede oldu zaten o yeni gelen öğretmenin sınıfına düştüm. Hala hatırladıkça sinir oluyorum öyle öğretmenlik yapacaksa yapmasın daha iyi.

Neyse içinizi karartmaya gelmedim ben :D

Bir de komutanın kızı vardı Gizem sınıfta çok yakın olduğu arkadaşı Merve ile ayrı sınıflara düşmüşlerdi. Görseniz kız arkadaşının elini tutmuş ayrılamıyor bir türlü. Sanırsın askere gidecek sevdiği kızdan ayrılıyor. Öğretmenler falan başında ''Hadi artık Gizem vedalaş arkadaşınla'' diyorlar :) Altı üstü yan sınıfa gidiyor kız halbuki çocukluğumuza doymayalım :DD

Öyle işte sayın okuyucu çocukluğum deyince bir sürü şey geliyor aklıma ama hepsi de belli belirsiz şeyler ama bazen de çok net sanki dün yaşamışım gibi. Belki de her şeyi abartıp süslediğim için çocukluğum enteresan geliyor olabilir :D
Tasarım:Sawako Kuronuma