15 Mayıs 2016 Pazar

Önemli Olan

Hani bazı klişe sözler vardır. Mesela ''Önemli olan dış güzellik değil, iç güzellik.'' gibi.

Alıntı


Ama şöyle bir düşününce bir insanın iyi veya kötü olduğu bir bakışta anlaşılmaz ki.

Sadece kadın erkek ilişkisi için demiyorum mesela arkadaş ortamındasınız ve tanımadığınız biri de sizinle birlikte elbette onu şöyle bir süzersiniz yani.

Mesela geçenlerde bir dizide adam iş arıyor yalnız iş görüşmelerine yırtık kotlar, sandaletlerle gidiyor. E haliyle kimse iş vermiyor. Sonra arkadaşı olan kız uyarıyor iş görüşmesine giderken şunları şunları giy diye bu sefer işi kapıyor.

Çünkü ilk intibalar dış görünüşe göre iyi veya kötü oluyor. Sonradan o kişiyi tanıma imkanı elde ederseniz ya seviyor yada sevmiyorsunuz.

Velhasılı dış görünüş de önemlidir bence.

18 yorum:

 1. Tam da dediğin gibi. İlk izlenim olumlu olduktan sonra devamı geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen komşu ama istisnalar da oluyordur muhtemelen :)

   Sil
 2. Cheese in the trap 😄
  Kısa süreli ve mesafeli bir tanışmada ilk izlenim çok önemlidir ve Murat Menteş'in dediği gibi "İlk izlenim için tek şansın vardır" :D Hayat zor bea!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet doğru :D

   Haklı adam hehe Bence her zaman ilk izlenim çok önemli :)

   Sil
 3. Bence bu olay biraz toplumsal kural gibi. Arkadaşlarınla takılırken yırtık kot giyebilirsin ama iş görüşmesine aynı şekilde gitmek, önemsemediğin ya da ciddiye almadığın algısına sebep olabilir çünkü ortam ciddiyet isteyen bir ortamdır. Nihayetinde doğru bulmuyorum ama ister istemez hepimiz yapıyoruz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın ye kürküm ye devrindeyiz. İşte iş için fırsat vermeden kıyafetine bakıp, ''Kesin sorumsuzun tekidir.'' gibi bir intiba bırakmıştır. Aslında ön yargı olmaması lazım dediğin gibi ama maalesef :D

   Sil
 4. ben önce nötr bakmaya çalışıyorum o yüzden yüzyüze konuşma şansı bulana kadar ya da davranışlarını gözlemleyene kadar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel aslında en doğrusunu yapıyorsun komşu :)

   Sil
 5. Bence de dış görünüş önemli, mesela elbiseleri temiz mi? Saçları dağınık mı? Bunlar insanın kişiliği hakkında bilgi verir bize amma velakin bizim toplumun aklına dış görünüş diyince aklına hemen yüz, fizik güelliği geliyor..
  Bu arada o dizi "cheese in the trap" dimi eheheh

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen şimdi dış görünüş deyince akla o geliyor. Mesela dediğin gibi saçı başı düzgün elbiseleri temiz olsa bile kişinin güzel anlayışına uymuyorsa intibada iyi olmuyor haliyle :)

   Aynen canım seyredenler buldu hemen :D

   Sil
 6. Yaa dış görünüşte bir yere kadar bence. Açıkçası ilk başta tipine bakıpta arkadaşlık ettiğim insanların çoğuyla kavgalıyım :D bence önemli olan insanların davranışları. Sonra ister dış görünüş olsun ister iç şeysi değiştirilebilir komşum .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen komşum şuan sevdiğim bir arkadaşımı ilk tanıştığımızda hiç sevmemiştim hareketlerinden mi nedir tipi de itici gelmişti hehe Sonradan arkadaş olduk o ayrı :D

   Sil
 7. Bence önemli olan senin sahalara dönmüş olman 😉 ozlediydik ♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın ♡ Bende çok özledim <3 :*

   Sil
 8. O dizide Cheese in the trapmiş :)
  dış görünüş önemli ama kime göre neye göre. Mesela diziden devam edersek bana göre yırtık kotlu hali güzel, ama işveren onun beyaz gömleği çekmesini istiyor. bu mevzu çok derin yani.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen :)

   Aynen ama hayat tecrübelerime göre dış görünüşün en azından temiz pak olmasının önemi büyük :D

   Sil
 9. Ambalajına bak yeter, içerik önemli değil asrındayız. İyiki döndün komşum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım çok doğru. Sağ olasın komşum :)

   Sil

Hoş Geldin O Kadar Geldin Yorum Yap Öyle Git :DD

Tasarım:Sawako Kuronuma