20 Aralık 2015 Pazar

Ben ve Saçma Düşüncelerim

Bazen garip düşünceler gelir aklıma başkalarıyla paylaşınca bu fikirlerimi ''Aman Allah korusun.'' yada ''Kimse bilmiyor ki yarın bir gün ne olacak. Aman D.S.K. nereden geliyor böyle şeyler aklına'' minvalinde şeyler söylüyorlar.

Mesela konu çocuklardan açıldığında ve ''Çocuk dünyanın en güzel şeyi evin neşesi'' falan dendiğinde ''Ama ya o çocuk hayırsızın biri olursa seni huzur evine falan verirse. Daha kötüsü seni doğramaya kalkarsa'' düşünceleri zihnime geliyor ve paylaşıyorum bu fikirlerimi ve üstte yazdığım cümleleri kuruyorlar bana. Evet çocuk çok güzel bir şey yeğenlerim var böyle ısıra ısıra seviyorum. Ama diğer yandan annesini babasını doğrayan çocuklar geliyor aklıma ürküyorum.

Başta küçücükler senin yardımın olmadan gazını bile çıkaramıyorlar ama ya büyüyünce aman Yarabbi.

Bir gün kursta hocayla konuşuyorduk. Konu ya anne babaya saygıydı yada laf lafı açtı konu oraya geldi bilmiyorum. Ben hocama ''Geçen para yüzünden annesini öldüren ve kuşbaşı doğrayıp, çöp konteynırına atmış birini gördüm haberlerde biz anne babamıza çok saygılı değiliz ama o kızın yaptığı gibi de yapmıyoruz'' dedim. Hocam ise ''Ha annene sanane demişsin ha öldürüp atmışsın aynı şey'' dedi. Acaba ben gibi annesini birden fazla öldüren kaç kişi var?

Bir de şey gelir aklıma böyle birini beğenirsin, seversin ve evlenirsin. Sonra bir cinnet anı yada ona benzer bir şey olur ve seni öldürür. Çok garip değil mi ya düşün katilinle evlenmek için can atıyorsun.

Öf neyse içim şişti. Tabi her evlat yada karı koca aynı olacak değil. Zaten bu düşünceler niye geliyor aklıma hiç bilmiyorum. Öyle pesimist birisi de değilim halbuki :D 
Tasarım:Sawako Kuronuma