13 Aralık 2015 Pazar

Mim: Merak Ediyorum

Sevgili komşum Minerva beni şu postunda mimlemiş. Takıntılarımızı sevdiğimiz ve sevmediğimiz alışkanlıklarımızı yazacağız. Hadi bakalım:

-----Uykumu almış veya almamış olayım fark etmez mütemadiyen mutlu uyanırım. Bir yada iki kez huysuz ve agresif uyanmıştım.

-----Birisiyle küs kalamam. Haklı bile olsam ''Ya ama kalbi kırıldı benim yüzümden mutsuz şuan'' düşünceleri beynimde döner durur ve ben karşımdakinden özür dilerim. Eğer sevdiğim biriyse barışmak için çok uğraşırım ama o kadar da sallamıyorsam özür dilerim ama kabul etmezse de uğraşmam. 

-----Çocuklarla konuşmayı büyüklere yeğlerim. Çocuklarla çok iyi anlaşırım zaten buda sevgimden kaynaklanıyor. En huysuzuyla bile anlaşabilirim.

------Değişikliğe açığımdır ama birisi dürtene kadar hep aynı şeyi yaparım. Mesela telefonumun duvar kağıdını hiç değiştirmem arkadaşım falan değiştirip, ''Ekranda bu dursun'' derse ona uyarım :D

-----Sözümü söylemekten çekinmem ve çokça muhalefetimdir zaten.

-----Başladığım bir işin sonunu getiremem. Tutkuyla başlamış dahi olsam işin yarısında canım sıkılır başka şeylere yönelirim.

------Hemen uyuyamam en az beş on dakika yattığım yerde döner dururum.

-----Yatarken yastık kullanmam. Her yerde uyuyabilirim. Çok uyurum ama o kadar uyumaktan hoşlanmam.

-----Tuvalete gitmek ölüm gelir içimde tutabildiğim kadar tutarım :P

-----Bir şeyler alırken başkalarının fikrini önemsemem önemli olan o şeyi çok beğenmiş olmam.

-----Çok meraklıyımdır ama şöyle: Dışarıda yangın çıksa umursamam ama birisi bana bir hastalıktan veya birisinden bahsetsin hemen araştırırım. Mesela arkadaşımın soy adını sonra Korelilerin neden üç isim kullandıklarını falan araştırmıştım :D (Bazen çok gereksiz görünse de işime yarayanı da oluyor)

-----Bazen çok eski moda olduğumu düşünüyorum.

-----Kedili köpekli ne bileyim çok fosforlu şeyleri sevmem tütü etekler bana göre değil.

---- Zihnen olgun olmayan insanların yanında canım sıkılır. Çocukça hareketleri olan ama aynı zamanda düşünceleri olgun olan insanlar candır :D

----Her zaman kendini haklı gören ve dahası düşüncesini sana kabul ettirmeye çalışan insanlara sinir olurum.

----Ottan böcekten, falan korkmam. Genelde köpeklerden falan da korkmam ama bazen bazıları çok korkutucu geliyor gözüme :D

----Normalde bir şarkıyı nakarattan sonra dinlemem ama kafayı bir şarkıya takarsam art arda baştan sona dinlerim.

----Çok konuşurum. Bundan mütevellit patavatsızlık mevcut. Çabuk parlar çabuk sönerim.

------Karşımdaki kişiyi eksiksiz dinlerim. İster anlattığı bildiğim bir konu olsun isterse  çok sıkıcı bir konu olsun ve zerre ilgimi çekmesin yine de dinlerim. Hatta konuşmanın ortasında telefonu çaldı konuşma bölündü diyelim. ''Nerede kalmıştım?'' diye sorarsa tak diye söylerim ''En son şunu şunu demiştin'' diye.

----Sevdiğim yada ilgilendiğim yada beğendiğim bir şeye laf edilirse ifrit olurum ve şaka yollu laf sokarım.

Düşünsem daha bulacağım aslında ama merak etmeyin bu sıkıcı yazıyı daha fazla sıkıcılaştırmayacağım :D Bu mimi Nabrut komşuma ve Bir Ev Kızı komşularıma pasladım. İsteyen komşularda yapabilir tabii :)


Tasarım:Sawako Kuronuma