1 Temmuz 2015 Çarşamba

Milyoner

Dün veya önceki gün Milyoner filmini izledim. Film iyi güzeldi de birkaç detay gözüme battı. Belki spoiler olacak ama söylemeden geçemeyeceğim.

Alıntı


-Başrol çocuğun sevdiği hatta Milyoner yarışmasına katılmasındaki asıl sebep olan Latika'yı hangi ara bu kadar çok sevdi anlamadım.

-Sonra neredeyse her soruda bir hatırası vardı ve soruları o hatıraları hatırlayıp cevap verdi ve neredeyse soruların hepsi çocukluğundaki anılardan başlayıp, ergenliğine kadar olan dönemle paraleldi. Belkide bana öyle geldi bilemiyorum.

Şimdi film bir sürü ödül neyim alınca bu detaylar ister istemez battı gözüme aslında çok küçük ayrıntılar ama ne bileyim. Hindistan'ın kenar mahallesi ve orada yaşayan insanların hayatlarını iki kardeşin üzerinden anlatmışlar. Kardeşlerin başına gelmeyen kalmadı yalnız. Sanırım o olaylar sayesinde bu kadar ödül aldı o film.

Neyse bunların haricinde film güzeldi. Heyecanımın dorukta olduğu sahneler vardı ama favorim olamadı ne yazık ki :P (Çokta umurlarındayım ya :P)

Ay Kim Milyoner Olmak İster demişken şu anımı anlatayım da gideyim :D

Şimdi babamla bu programı izliyoruz. Soru bilmem kaç hani kazık olanlar var ya sonlara doğru o sorulardan biri işte. Elbette babamla cevabı bilmiyoruz ben A şıkkı diye salladım babam C diye (Kim hangi şıkkı söyledi hatırlamıyorum aklıma ilk gelenleri yazdım :D)

Neyse yarışmacı yüzde elli joker hakkını kullandı ve evet bizim salladığımız şıklar elendi :DD Ama o an çok dumur olduk ve sonrasında gülmekten öldük. O kadar kaptırmışız ki cevaplarımızın doğru olduğuna sanırım o yüzden o kadar dumur olduk. :D Hala aklımıza geldikçe güleriz :D

Böyle işte Ramazan nedeniyle pek yazı giresim yoktu ama bu sefer yazayım dedim. Merak eden varsa ölmedim buradayım kanka :D
Tasarım:Sawako Kuronuma