3 Haziran 2015 Çarşamba

Sinir Oluyor ve Anlayamıyorum Seni Ey İnsanlık

Fark ettim de herkes bir farklı bir cins. Efendime söyleyeyim böyle bir deli. (Yalnız bu söylediklerim iltifat anlamında hani çok çalışkan birine inek denmesi gibi)

Mesela wattpad gibi bir site olsun, facebook, blog işte aklınıza neresi gelirse insanlar kendilerini tanıtırken yada yazarken hemen ben böyle cins bir insanım diyorlar. Sıradanım diyenine daha rastlamadım sanırım.

Bir gün feyste gezerken birinin profiline girdim kız yamaç paraşütü yapmış onun fotoğraflarını atıyor işte fotoğrafın üstün de de ''Naçizane çılgınlığımız'' gibi bir şey yazmış he canım he zaten ilk sen yaptın yamaç paraşütünü.

Yani karakter olarak herkeste farklılık var elbette ama  herkesten farklı olmak böyle değil. Mesela on kişiden onunun da ''Yapmam'' dediği şeyi yapmaktır farklılık yada herkes aynı şeyi düşünürken olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaktır. Herkesten farklı olmakla, herkes birbirinden farklıdır arasında fark var sayın okuyucu haksız mıyım?

Alıntı

Şaka şaka :P


Bir de kendini öven yere göğe sığdıramayan insanlar. Mesela çevremde var şakasına falanda değil ha ciddi ciddi övüyor kendini senden de tasdik bekliyor.

Ben karakter olarak bir insanı övmeyi pek sevmem (Yani Peygamberler, Ehli Beyt, Sahabeler vs hariç) Durmadan benden tasdik bekleyen o insanlara şaka yollu laf sokarım ki kimsenin kalbi kırılmasın :DD

Bir de tam tersi kendini başkasıyla kıyaslayıp, ''E onda boy var'' ''E onda bu var'' deyip kendini yeren insanlara da sinir oluyorum. Nesi senden üstün o kişinin. Diyorum insan kendinden bu kadar mı habersiz olur. Anlayamıyorum ama çokça sinir oluyorum.

Bende şakasına kendimi överim yada yererim ama ciddi ciddi hiç böyle bir şey yapmadım. Belki zamanında yaptım bilmiyorum. İnsan ölçülü olmalı boşuna dememişler her şeyin fazlası zarar diye

Öyle işte sayın okuyucu ne yazacaktım yazı nereye kaydı :DD
Tasarım:Sawako Kuronuma