1 Haziran 2015 Pazartesi

Gerçekten Masum muyduk?

Hani geçen şu yazımda küçüklüğümle ilgili bir mim yazmıştım. Pasladığım kişiler arasında sevgili komşum Şemspare de vardı. Onun mimini okurken aklıma geldi. Sahiden de çocukken masum muyduk?

Yani evet bazı konularda mesela benim arabaların çayır çimende hareket etmeyeceğini sanmam. Saflığımdan kaynaklanıyordu.Ama benle dalga geçen ''Arkadaş'' adı altındaki kişiler. Sonra televizyonumuz olmadığı için beni küçümseyen diğer arkadaşlar. Herkesin ortasında beni rezil eden komşu kızından da öte abla dediğim dahası abla olarak gördüğüm insan. En iyi arkadaşımı benden kıskanıp, aramız bozulunca daha da aramızı açmaya çalışan sözde arkadaşım. Beni oyuna almak istemeyen ömrü hayatımda ilk ve son kez gördüğüm o kız. Babasının mesleğinden dolayı çokça babasına karşı saygısız davranan ben.

Burada devreye büyükler mi giriyor yoksa insan fıtratı mı böyle bilemiyorum. Bildiğim şey çocukken o kadarda masum olmadığımız.

Belki küçüklükte karşımızdakini üzdüğümüz meseleler çocukça ve salakça olabilir. Büyüyünce daha hain ve sırttan bıçaklamaya kadar giden şeyler bulmuşuz belki de küçüklüğümüzle aradaki fark budur.

Öyle işte sayın okuyucu. Geçen bir de eski albüme bakınca çocukluğuma tekrardan geri döndüm ve beni üzen olaylar kafamda döndü durdu. Bende yazmadan edemedim. Şimdi sana soruyorum gerçekten masum muyduk?
Tasarım:Sawako Kuronuma