22 Mart 2015 Pazar

Olmayan İrademe Neyse

Lafa nasıl başlayacağımı bu utancı kelimelere döküp, bu yazıyı okuyacak olan siz sevgili okuyuculara nasıl aktaracağımı bilemiyorum.

Hahah korkmayın ya bedenimdeki düşmanlardan bahsediyorum. Off, hayatımın bir bölümünde ''A senin kilon iyi bence giydiğin yakışıyor.'' tarzı cümleler duydum. Belli etmesem bile her zaman kilolarımdan şikayetçi biriydim aslında.

Karşıdan bakınca dört - beş kilo fazlam varmış gibi görünüyor ama işin aslı tartıya çıkınca anlaşılıyor. Ha boyum olsa bu kadar takılacak bir durum değil belki hepi topu bir altmış olunca düşmanlar bıngıl bıngıl kendilerini belli ediyorlar. Sanırım işin en güzel tarafı etimin sıkı olması böylelikle atıyorum elli sekiz kiloyken elli gibi görünüyorum :) Misal bir vakitler bizim gelinle aynı kilodaydık ama kız benden şişman duruyordu :)))

Ama elli sekizken elli gibi görünmenin sağlık açısından bana bir faydası yok. Yada alışveriş yaparken çektiğim eziyet azalmıyor. Hele de etrafınızda safinazdan hallice arkadaşlarınız varsa ve dahası onlarla alışverişe çıkıyorsanız.

Hahah
Ama tüm bu sorunlara rağmen zayıflamayı sırf meraktan istiyorum. Yani yanaklarımın küçülmüş halini, boynumun incelmiş halini, şimdi olduğumdan daha kısa gibi görünen boyumun kırk sekiz kilo olunca nasıl olacağını çok merak ediyorum işte burada devreye başlık giriyor: İrade. Maalesef   Ramazan ayları dışında izne çıkan bir iradem var :(((( Bir de ben sabırsız birisiyim bugün başladıysam yarın bitecek ama pek tabii mümkün değil. Yalnız metabolizmamdan kaynaklı sanırım şükür çabuk kilo verebiliyorum da o çabukluğa bile tahammül edemeyen sabrım var :P

Ama azmettim kilo vereceğim İnşAllah istediğinde her şeyi yapacak bir karakterim var çok şükür.

Şimdi bu konu nereden çıktı hiç bilmiyorum aslında uzun zamandır kilolarımdan muzdaribim ama niye şimdi yazdım bilmiyorum belki de az önce aynanın aksinde görünen D.S.K. yüzündendir. Bonus olarak da  ''Ay sen kilo almışsın'' diyen arkadaş patavatsızlığından neyse konu bu değil zaten.
Tasarım:Sawako Kuronuma