18 Mart 2015 Çarşamba

İçimde Kalmasın Yazısı

Lafa nasıl başlayacağımı bilemedim :D Mazur görün.

Bu sefer yazacaklarımı aslında uzun süredir düşünüyordum lakin ''Aman boş ver D.S.K.'' diyordum. Yanlış anlaşılmasın üşengeçlikten değil de yazacağım şeyin içeriği yüzünden.

Şu net ortamına girdim gireli etliye sütlüye karışmaksızın dizi - film izler yeni şeyler keşfettikçe örneğin; blog, yeppudaa gibi bir site falan okur, sitede takılır ama pek konuşmazdım. Zaman ilerledikçe net ortamına alıştıkça yorum yapmaya yanlış gördüm bir şeyi düzeltmeye çalıştım.

Ve kendimce iki türe ayırdığım insanlarla muhatap olup, ımm nasıl desem tartışmaya kadar giden diyaloglar kurdum.

Bu insanların ilk türü: Eleştiriye açık değilim. Yazdığım şeyi övmeyeceksen kaybol diyenleri

Temsili ben :D
En sık wattpad sitesinde rastladım bu insanlara ki çokta sürpriz olmasa gerek. Bilmeyenler için wattpad insanların hikaye, roman, şiir ve bilumum şey paylaştıkları yer. Tamam paylaşıyorlar iyi güzel de en ufak olumsuz bir eleştiri de hemen gardlarını alıp: Beğenmiyorsan okuma diyorlar. Yahu herkesin görebileceği bir yerde yazını  paylaşmışsın olmamış taraflarını söyleyince niye kızıyorsun. Eleştiri sadece olumlu olan bir şey değil ki. Hem belki ben sende kendimce bir potansiyel gördüm o potansiyel heba olmasın diye uğraşıyorum. Yazdığın şeyin ilk sayfasını okuyup, yazın hakkında gözlem yapmayıp atıp tutsam daha mı iyi? En son bir bayandı sanırım onun yazısına yorum yapmıştım. Aslında alacağım cevabı az çok tahmin ediyordum ama dayanamadım. Sonuç sürpriz olmadı elbette yazdığım yazıya hemen karşıt bir cevap geldi o olaydan sonra da olumsuz eleştiri yapmadım kimseye banane onlar onları pohpohlayan insanlara güvenip, harkulade bir yazı yazdıklarını sanmaya devam etsinler.

Diğer tür ise: Ben senin görüşlerine  saygı duymuyorum ama sen benim görüşlerime saygı duyacaksın:

Bu insanlara da sinir oluyorum. Normalde rast geldiğim herhangi bir sitede bu tarz saygısızca saygı bekleyen insanların muhabbetlerini gördükçe güler geçerdim. Ama bu sefer kendim yaşadım bu tarz bir olay. Bir dizi - film sitesinde başrol karakterlerin evlenmeden önce yediği haltlara bazıları ''Bu dizi gerçek hayatı yansıtıyor.'' gibisinden bir cümle kurup, devamında bu görüşe karşı olanlara ''Yobaz'' tarzı bir şey söylemiş. E bunu yazan kişi kalkıp bir de görüşüne saygı bekliyor. Sen kalk dizideki gibi bir hayat yaşamayan bizlere yobaz de sonra da görüşüme saygı duy yok ya kimsin sen? Zaten tartışma iyice alevlenmiş tepem atınca da bende yazdım bir şeyler. Sonradan sağlı sollu mesaj yazıp canımı sıkan olmadı neyse ki, gerçi bir tanesi destan gibi bir şey yazmış. Yazdığı yazının katıldığım yerlerini belirtip, katılmadığım yerlerde de açıklamasını yaptım.

Ay ilk defa bu kadar uzun yazdım sanırım :D Neyse böyle işte rahatladım yahu kendinize iyi davranın :)


Anlayamıyorum


Çok isteyip isteğine biraz olsun kavuşmuşken kendine dikkat etmeyen kuzenimi,

Ablası, arkadaşı veya herhangi biri şuram ağrıyor diye şikayette bulunduğunda o kişiye doktora gitmediği için kızan ama aynı şey kendi başına geldiğinde ''Aman doktor ne yapacak bana?'' diye çıkışan annemi

Kendime dikkat etmeyip hastalandığımda, bana kızan ama zerre kendiyle ilgilenmeyen ve şuan hastalıktan kırılan babamı,

Başkasının fikrine saygı duymayıp, kendi fikrine saygı bekleyen insanları,

Çocuğunun huzurunu bozan kayınvalideleri, görümceleri,

Sürekli ilk adımı erkekten bekleyen hemcinslerimi,

Falan filan bu liste böyle uzaaar gider son olarak;

Bu sefer böyle olmayacak deyip, yine aynı şeyi yapan kendimi anlayamıyorum.
Tasarım:Sawako Kuronuma