21 Şubat 2015 Cumartesi

Hayalim Gerçek Oldu

Ay çok yorgunum girizgah falan Hak getire.

Çok sevgili bu yazıyı okuyan kişi bilmiyorsan söyleyeyim ben düne kadar yüzmenin Y sin den anlamıyordum. Ama artık azda olsa hatta çok azda olsa yüzme eylemini gerçekleştirdim.

Suyun içine girip zıplayarak ilerleme suretiyle bir o yana bir bu yana gidiyordum. Suyun içinde balık gibi yüzen arkadaşlarımı gördükçe de sinir oluyordum neyse ki bende azmettim ve sonunda başardım :DD (Bu arada mevsimden mütevellit sanırım, hamam bomboştu altı kız çok güzel eğlendik. Özel hamam gibiydi vaktin nasıl geçtiğini anlamadık :D)

Yalnız şöyle bir durum var ben dipte ve kurbağalama olarak azıcık yüzebiliyorum diğer türlü çok zorlandım zaten dipte yüzmek hayalimdi bir taşla iki kuş hesabı.

Tabi azmetmenin yanında cesaretim de var. Suyun içinde çok rahat olman lazım kontrolün sende olduğunu bilmen ve buna göre hareket etmen lazım tabii her şeyi bir anda denemekte olmaz.

Mesela kuzenle havuza atlamaya karar verdik daha doğrusu ben atlamak için çıktım havuzdan oda ''Sen atlayacaksan bende atlayacağım'' dedi. Ben bir iki saniye tereddütten sonra atladım. Ama maalesef bizim kuzen atlamamış aslında o da yüzmeyi biliyor ama atlayamadı işte bende birazda cahil cesareti var sanırım. Gerçi o atlamaya karar verdiğim sıralarda arkadaşımın bana söylediği ''Atladıktan sonra debelenme su zaten seni yukarı kaldırıyor'' sözleri geldi. Ne bileyim çok rahattım ya sanki rutin bir işimi yapıyormuşum gibiydi.

Yıllar sonra ilk kez hamama gittim ama sanki dedim ya her gün  gidiyormuşum gibi bir rahatlık vardı üzerimde.

Bundan sanırım beş sene önce falan hamama gittik. Neyse havuzda eğlendik falan bir ara kuzenler  hadi su kaydırağından kayalım dedi. Ama  ben yüzme bilmiyorum havuzun kenarından atlayıp, suya girmişliğim de yok. Neyse gaza geldim ve kuzenlerle birlikte kaydıraktan kaydım. Havuzun içine girer girmez debelenmeye, bir an önce çıkmaya çalıştım tabii ben debelendikçe battım. Sonra birisinin bikinisinden yakalayıp başımı çıkardım. Ama o olaydan sonra ne sudan korktum ne de havuzun içine ayaklarımı sokmakla yetindim hala içimde yüzme hevesi vardı. Dün gittiğimizde arkadaşımın biri suyun içine girmeye korkuyordu. Sanırım bir gün havuzun içinde bayılmış o gün bu gündür korkuyor sudan ama dün onun için de korkularını birazda olsa yendiği gün oldu kızı kollarından ve bacaklarından tutup havuza attı diğer arkadaşlarım :) Gitmeden önce plan yaparken ''Ben suya giremem sadece ayaklarımı sokarım'' diyen kızın :)))

Öyle işte ha aklıma geldi kaydıraktan kaydığımız gün  yengeme ''Ben aslında kurbağalama yüzmek istiyorum'' dedim. O da ''O çok zor sen önce diğer türlü yüzmeyi öğren'' dedi.

Eğer gerçekten zorsa zoru başardım :D Hala da suyun dibinde ve kurbağalama yüzmek çok kolay geliyor. İlk defa yüzen birisi için gerçekten zor yoldan mı gitmişim? Sizin ilk kez yüzmeyle ilgili anılarınız var mı paylaşırsanız çok makbule geçer :DD

Son bir şey daha yüzmek çok aşırı zevkli gelmedi bana belki dipte azıcık yüzebildiğim içindir. Bir de ilerliyor muşum gibi gelmiyor. Arkadaşlarıma teyit ettirdim kaç kere artık en son telefonda kendi resmimi görünce inandım yüzdüğüme :D

Neyse benden bu kadar kendinize iyi davranın :)
Tasarım:Sawako Kuronuma