31 Ocak 2015 Cumartesi

Kova Kızı D.S.K.

Biri şu sitedeki kova kadını başlığı altında yorumda bulunup, demiş ki;

kovalar kendilerinin ne olduğunu tam anlayamamış ama sürekli bunun üzerine kafa yoran kadınlar grubunu barındırır genelde. kadınlarının ilk algısı ya femme fatale ya da tuhaf olur karşı cins için ama kesinlikle erkekler bu burcun mensuplarına kayıtsız kalamazlar. ya sinek gibi yapışır ya da fersah fersah uzaklaşmayı tercih ederler. kova kadını hiç bir zaman komşunun silik kızı ya da sadece şirin ve sempatik bir kız değildir. ilişkiye girdikleri erkekleri sallıyorlarsa o erkeklerin vazgeçilmesi, sallamıyorlarsa da acı aşk hatıralarının alkol ortamlarındaki öznesi olurlar. arada kendilerine çok güvendiklerinden mütevellit, kıçlarına tekme yedikleri zaman şaşkınlığa düştükleri de olmuştur ama bu yine onları yaşamaya fırsatı olmayan/yeterli zamanı tanımayan erkeklerin problemidir. kendileri kaybetmiştir. böyle de bir özgüven budalalığı mevcuttur bu burcun mensuplarında...

kesinlikle zekidir ama bazen saçmalayıp her şeyi eline yüzüne bulaştırır. başkaları bilmez ama en çok kendini eleştirir her gün yatağına başını koyduğunda, direksiyon sallarken hep kendinle alıp veremediklerinin çetelesini tutar. bazen dahice bazen delice de olsa en yaratıcı fikirler onlardan çıkar. hem karşınıza çıkabilecek en ilerici insan hem de bir hedefe kitlendiğinde görüp görebileceğiniz en inatçı insan olabilme özelliğini bünyesinde barındırır.

çoğu insan onu yanlış anlar, çünkü en zayıf durumdayken bile güçlü görünme saplantısı vardır. düşünme mantığı diğerlerinden o kadar ayrıdır ki bazen insanlar onun o kadar farklı düşünebilmesine inanamaz, yalan söylediğini düşünür. ama o gerçekten farklıdır işte..sadece bunu algılamak için ortalamanın üstünde bilgeliğe, hoşgörüye ve zekaya ihtiyaç vardır.

çok merhametlidir, hümanisttir, insanları kırmayı sevmez ama tersine gidilince kendini ortamdan ve konudan tamamen soyutlamayı başarır. size bir kere kırılmışsa bir daha gönlündeki eski yeri alamazsınız. naparsanız yapın, size yanıltıcı bir kibarlıkla buz gibi bir yanıt verecek ve kendi yolunda yürümeye devam edecektir. size kalbinin kapılarını tamamen kapatmıştır, açmaya hiç çalışmayın..demiştik ya karar verdi mi yolundan kolay kolay dönmez..

hakikaten çoğu kişiye karşı soğuktur ama hissiz değildir. sadece onun hislendiği şeyler sizin hislendirenlerden farklı olabilir. bazen sizinle sıcak bir tavırla çene çalarken bulursunuz karşınızda bazen de sizi görmez bile, tamamen kendi alemindedir. yalnız kalmak istiyorsa da mutlaka yalnız kalır, mecbur bırakılmaktan hiç hoşlanmaz..


başka bir özelliği aşırı spontan bir kadın olmasıdır, bu yüzden kafasına esip bir şeyi o an yapması çok olasıdır. aslında bu tamamen bu kadının bünyesindeki farklılıktan kaynaklanır. beyni hiç durmadığından kendi içinde şuursuz bir biçimde fikirler üretmeye devam ederken birden bir şimşek çakar ve karar ortaya çıkar. yoksa düşünmemekten kaynaklanmaz. kovanın spontanlığı biraz da önsezi gibidir.

özgürlüğüne çok düşkündür ama aşık olduysa bir süre için bile olsa bir başkasının boyunduruğu altında yaşamayı kabullenebilir. burda kritik cümle öbeği "bir süre için" dir. aşkı ve size duyduğu saygı o veya bu sebepten biterse aslında hiç tanımadığınızı farkettiğiniz bir kadın bulursunuz karşınızda. o kırılmaz sandığınız zincirleri bir saniyede kırar, belki bir saniyeden bile kısa bir zamanda sizi ezer geçer ve bir daha da arkasına bakmaz...

kova kadını çok ilişki yaşayabilir, birden vazgeçebilir çünkü ihtiyaç duyduğu erkeği bulması kolay değildir. özgürlüğünü kısıtlamaya çalışmazsanız o özgürlüğü kötüye kullanmaya çalışmaz, ona ince davranırsanız size karşı daha da ince olacaktır. sizi sevip değerli gördüyse, yanınızdaysa kalbini kırmayın. o da sizi kırmayacaktır. bazen yapmak istediği tuhaf şeylere size zarar vermiyorsa sesinizi çıkarmayın, bilin ki sizi her konuda desteklemek için her şeyi yapacaktır, bir kadının yapamayacağını düşündüğünüz şeyleri bile. 

onu etkileyecek adam çok zeki, saygılı, espritüel ve kendi çizgisine sahip bir adam olmalıdır. kova kadınına dürüst ve sevgi dolu davrandığı müddetçe böyle bir erkeği kova kadınından başka bir burcun kadını daha fazla mutlu edemez.

son söz, kova kadını size aşık olduysa ve bir ilişki yaşamayı başardıysanız, onu hiç bir zaman unutamayacak, her yaşadığınız ilişkide başka kimsede olmayan bazı özelliklerini hatırlayacaksınız..ömrünüz işte aynen böyle geçecek...


Her cümleye olmasa bile çoğu cümleye ''Aynen'' diyen bir tek kova kızı ben miyim acep? :D
Tasarım:Sawako Kuronuma