30 Mart 2015 Pazartesi

İki Kitap Yorumu


Jülyet; Türü fantastik olan bu kitabın daha önce bilmem kaç tane filmini izlemişimdir. Vermek istediği mesaj güzel ama yazım tarzından pek hoşlanmadım biraz çocukça geldi bana. Baş karakterin adı Mimi siz düşünün gerisini :)

Bana saçma gelen yeri; Romeo'nun arkadaşıydı sanırım belki de kuzeni neyse o kısmı pek önemli değil. Neyse ismini unuttuğum o genç başlarda tam bir beyefendiyken aniden şerefsizin önde gideni oldu. İşte saçma kısmı da orası. Hani küçük ipuçları olsa diyeceğim Mimi sen bu oğlana fazla güvenme ama yok çocuk beyefendiyken pat aklı uçkurunda bir sapık oluverdi.

Yani velhasıl kelam bu kitabı okumasanız da bir şey kaybetmezsiniz.

Alıntı
Diğer kitap ise; Türk ve Annem. İsmi o kadar cezbediciydi ki almalıyım diye düşündüm ve nihayetinde aldım. Ama maalesef huyum olmamasına rağmen yarım bıraktım. Tarihi olması bir yana kitap çok karışıktı. Yani işiniz olsa ve okumaya ara verseniz muhakkak unutursunuz en son neler olduğunu. Gerçek olaylardan kurgulandığı için sanırım. Olayı bir o anlatıyor bir bu sanırım bu yüzden kafam çok karıştı. Ama tabii arada geçen tarihi olaylardan haberdarsanız sizin için okuması daha keyifli olabilir. Benim için işkenceydi zira.

Yarım bıraktığım için alın veya almayın demiyorum. Ama ben pişman oldum aldığıma.

2 yorum:

  1. Türk ve annemi merak ediyordum ama vazgeçtim :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ne desem bilemedim komşu :D Aslında imkan olsa bendekini sana göndersem ne iyi olurdu. Hem merakını giderirdin hem de diyelim beğenmedin paradan tasarruf etmiş olurdun :D

      Sil

Hoş Geldin O Kadar Geldin Yorum Yap Öyle Git :DD

Tasarım:Sawako Kuronuma