27 Aralık 2014 Cumartesi

Parasızlığın Gözü Kör Olsun

alıntı


Şu para denen illetin yüzünden bugün canım çok sıkıldı. Hani diyor ya şarkıda -Varlığı bir dert yokluğu yara- diye hah aynen öyle.

Bugün arkadaşımla çarşıya gittik. İyi, güzel de benim aklım haki yeşili pantolonda, gri renkli deri detaylı hırkada, kazayağı modelli yelekte kaldı :( Pantolonu almaya kalksam boy fakiri olduğumdan paçalarını kestirecek param kalmayacaktı. Hadi aldım paçalarını sonra kestireyim dedim diyelim ya üç aydır aldırmadığım balta girmemiş kaşlarım yine başka bahara kalacaktı. Saçlarımı da kestirecektim lakin zam dolayısıyla askıya aldım hem biraz daha uzasın diye avutuyorum kendimi.

Şimdi de varlığı dert kısmına gelirsek; bir kere yeteri kadar param olsaydı. O haki yeşili pantolonu -Ay ben bu pantolonu hangi renklerle kombin yapabilirim ki yea- ya da denediğimi farz edersek -Ay çok mu dar oldu?- -Şurası şöyle olsa daha mı iyi olurdu?- diyerek en sonunda vazgeçerdim ya da direkt alırdım.

Kazayağı modelli yelekte de nasıl kombin yaparım ya da nerede giyebilirim ya da üstüme oldu olmadı diye söylenir. Her şey tamamsa bile -Ay bir yeleğe elli lira veremem- deyip gerisin geri çıkardım mağazadan direkt. Hayır tanıyorum kendimi gri hırkada da aynı diyaloglar geçerdi büyük ihtimal. Ama benim sağım solum belli olmaz bakarsın alıvermişim :D

Bence sorun ya da adı neyse şurada; hani bir söz vardır -Bekara kadın boşaması kolay- diye hah benim durumumda aynen o param yokken bütün her şey gözüme çok güzel görünüyor ve -Ay param olsa şunu alırdım bunu da alırdım. O da çok güzelmiş-  diyorum ama param olunca da kılı kırk yarıp genelde almadan geri dönüyorum. (Yalnız o haki renk pantolonla gri hırka hala aklımda ilk fırsatta alacağım İnşAllah :D)

Böyle işte genel olarak baktığımda gerçekten para varlığın bir dert yokluğun yara.

Bu arada eğer benim gibiyseniz aklınızda kalacağına dolabınızda dursun gerçekten bak sonradan yaşanan pişmanlık hiçbir halta benzemiyor.

Neyse böyle işte kendinize iyi davranın canlar <3

NOT: Bu arada en büyük hayallerimden biri para hesabı yapmadan fütursuzca alışveriş yapmak.
Tasarım:Sawako Kuronuma