16 Temmuz 2014 Çarşamba

Çiftlerim Mim

Evet yine ve yine bir mim :D Artık kimse beni mimlemeyecek diye korkuyorum :D Ama beni mimlemeye devam edin lütfen :D Efendim sıradaki mim ise Kdrama da birlikte görmek istediğiniz çiftler Kuronuma'nın blogunda görüp isteyen herkese  pasladım yazısını okuyunca direkt atladım çünkü konusunu çok sevdim :D Yalnız bir de şart var en az üç en fazla beş çift olması lazım benim çiftlerim üç tane hadi başlıyorum:


Kim Woo Bin ve Uee bu kızı YB'de sevmemiştim. Sonra Ojakgyo dizisi ve RM derken ısındım :D Woo Bin zaten yiğidim dizi çekse diye baktığım her fotoğrafına gifine sanki ilk defa woocuğumu  görüyormuşçasına ağzımın suyunu akıttığım tekrar tekrar katlanarak aşık olduğum öhömm falan filan işte Ramazan Ramazan günaha sokmayayım kendimi :D Neyse KWB dizi çekse yalnız kimle olsa diye (Gerçi tek kişilik olsa daha iyi olur kanaatindeyim kimse izlemese bile ben izlerim :D) kısa bir düşünceden sonra aklıma bu kız geldi boy olarakta uygun diye düşünüyorum. Yalnız gerçek hayatta aralarında bir şey olursa Uee'nin saçını başını yolar eline veririm net!


Song Ye Jin ve Park Shi Hoo birlikte bir dram çekseler bayıla bayıla izlerim. Helede intikamlı falan of of ağzımın suyu aktı :DD


Son olarak Lee Kwang Soo nam-ı diğer hain zürafa ve lee yoo bi çiftini tekrar bir arada görmek istiyorum. Nice Guy daki favori çiftimdi. Romantik komedi türünde bir kdrama çekseler fena olmazdı hani :D

Benden bu kadar üç beni kesmez beş yaparım derken üç yetti de arttı bile. Mimin güzelliğinden çok seçici olduğumu unutmuşum :D Yalnız bütün çiftler içime sindi zevkle yaptım mimi. Sıra geldi paslamaya Merve'yeLoverK adaşıma  Hilal'e Atarlı Hatuna ve Kore'ye Sevgiler blogdaşlara ve isteyen herkese pasladım yapın bizde okuyalım :DD

Cevapsız Sorular Mimi

Selamlar nasılsınız? (La böylede kendi kendimle konuşmaya bir türlü alışamadım) Evet yine bir mim ile karşınızdayım Dördüncü Tekilinde dediği gibi mim güzeli oldum iyice napayım ya yazacak atraksıyonlu bir olayım yok bende mimlerle idare ediyorum işte :) (Evet dünkü yazımı sildim gayet gereksizdi iyi oldu) neyse mim için tekrar teşekkür ederim aha başlıyom:

-Kaliteyi para ile ölçmek nedir?

Kalitenin parayla ölçülmeyeceğini başıma gelince anladım. Yalnız bu dediğim kıyafet için geçerli. Yiyecek ve içecekte kaliteden yanayım.

-Faşizm nedir? Sence sağ görüş mü yoksa baskı ile kısıtlama mı?

Sağ görüş diye adlandırılan okuduğumdan anladığım kadarıyla başı boş canının istediğini yapmak isteyen insanlar topluluğu.

-Az ile yetinmek, çok ile yetinmek, kanaat etmek nedir? Yetinmek nedir? Ölçütü nedir?

Az ile yetinmekten anladığım elindekinden fazlasına ihtiyaç duyulmaması. Çok ile yetinmek diye bir şeyi ilk defa duydum :D Kanaat etmek ise az ile yetinmeye eşdeğer diye düşünüyorum.

-Her hangi bir zümreye ait olmak nedir? Zümre nedir? Kendinden olmayanı kabul etmemek?

Her hangi bir zümreye ait olmak sizinle aynı imkanlara sahip, siz gibi olan insan topluluğudur. Zümre ise bulunduğunuz çevre gibi düşünmeseniz bile sahip olduğunuz imkan ve şartlarınız sizi o zümreye dahil eder. Kendin olmayanı kabul etmemek ön yargıdır, kibirdir, kısır döngüdür.

-Kendinden olmak nedir? Olmak?

Kendinden olmak deyince aklıma ilk seninle aynı düşünen, hisseden ya da seninle zevkleri aynı olan insana denilen söz ''Sende bendensin'' geldi.

-Kendin kim?

Kendim; içimde birden fazla insan yaşadığını düşünürsek hangisi gerçek ben bilemiyorum. Belki hepsi. Belki de gerçek kimliğimi ararken ortaya çıkan yalancı tipler.

-Alkol tüketmek, uyuşturucu tüketmek, tüketmek, tükenmek?

Zamanla seni, aileni, akrabalarını hatta çevreni tüketen uzak durulası kötü alışkanlıklar.

-Kıyafet. Giyinmek. Hep aynı, hep farklı. Farkı ne?

Farkı olsa olsa boyutudur. Kimisi mini giyerken kimisi o modelin tuniğini giyer. Sanırım moda denen olgu burada başlıyor. Her ne kadar takip etmediğinizi söylesenizde mutlaka renk olarak dahi de olsa zorla takip ettiriyorlar.

-Sevmek. Vücudu sevmek. Ruhu sevmek olmayanı sevmek?

İnsan önce kendini sevmeli kendine iyi davranmalı. (Ruh ve bedeni ikisini de kastediyorum.) Olmayanı sevmek deyince bazen iyi bazen kötü. Neyi nasıl ne ölçüde sevdiğinize bağlı.

-Çift olmak. O çiftten tek olmak. Kişiliği indirgemek?

Bu cümle bana çiftlerin bundan sonra sen ve ben yok ''biz'' varız. Klişesi ve bir o kadar da romantik olayını anımsattı.

-Hayvan yemek. Kanatlı, büyükbaş, küçükbaş?

Her ne kadar et hastası olmasam da mangalı falan çok severim. Hazır konusu açılmışken vejetaryen insanları da anlamıyorum. Burada bahsettiğim o vejetaryenler hani hayvanı canlı yapıp bitkiyi cansız yapanlar var ya hah işte onlar :P

Bu arada isteyen herkese pasladım kolay gele :)
Tasarım:Sawako Kuronuma