27 Haziran 2014 Cuma

Bu Senenin İlk Teravihi


Elhamdülillah Ramazan-ı Şerif ayı geldi ve ilk teravihimizi kıldık Şükürler olsun Rabbime.

Ne diyeyim İnşAllah bu ayları hakkıyla değerlendiren orucun esas amacının bilincinde olup öyle tutan kullardan oluruz. Allah'ım bizleri arife bayram gününe bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir gecesine de ulaştırsın  İnşAllah. Bugün arkadaşımla giderken yolda iki koca adam kavga ediyordu en azından böyle günlerde elimize, dilimize hakim olalım İnşAllah. Rabbim bizi tekrar bu mübarek aya ulaştırsın İnşAllah. Bütün din kardeşlerimin Ramazan-ı Şerif ayı mübarek olsun.

Ziyaret Adı Altında İşkence (Başlık Bulamama Vol 234159)


ElifEce' nin gelcekteki hali :D

Bugün kuzene geçmiş olsuna gittik yok böyle sıcak yahu piştik resmen eve gelince yüzüm bildiğin hamamdan çıkmış gibiydi. Hala da atamadım üstümden yorgunluğu.

Ama değdi be :D Küçücük yumuk yumuk elleri var çıtı pıtı kızımız annesi gibi ee gerçi benim gibi teyzesini de unutmamak lazım :D Bu arada geçen ki şu  yazımda hala isim düşündüklerini söylemiştim nihayet isim bulmuşlar :DD Yalnız hala kuzenin doğurduğuna teyze olduğuma inanamıyorum. Kuzenin de benden farkı yok çocuğa ''gülüm'' deyip duruyor gerçi o da haklı hastahanede belirli saatlerde görüyormuş bebeği e daha evdeki ilk günleri normal bence böyle olması artık gece çeker sıkıntıyı gerçi annesi yanında ama yinede çeker hele de kendi bebekliğine benzerse kızı maaile yandılar :DD

Diğer arkadaşımın yanına da gidecektik lakin çocuğu sarılık olmuş hastahaneye yatmışlar :( e öyle olunca da gidemedik niyetimiz malum yarın Ramazan oruç olmadan görmekti (sıcak hava + oruç gerisini düşünmek istemiyorum :D) nasip değilmiş. Aman bebek iyi olsunda her zaman görürüz zaten :)

Yalnız şu sıcaklar çok fena seriliyom resmen bir de ayaklarım taraklı babetlerim arkadan vuruyor diye diğer ayakkabılarımı giydim onlarda önden vurdu (Şerefsizler ya önden arkadan vuran vurana ayaklarım taraklı diye yapılmaz ki ama :S) ayaklarımın üstü su toplamış :(( Yarın da Ramazan  oruç olacaz Rabbim sabır versin herkese zaten şu Ramazan boyunca evden dışarı çıkmamayı düşünüyorum en azından ev dışarıdan serin :DD

İşte en sevmediğim kısma geldim. Tamam seviyorum daldan dala yazmayı ama lafın sonunu bağlayamıyorum bir türlü önce Rabbim tüm çocuklara sağlıklı, hayırlı, uzun ömür versin İnşAllah sonrada yazımı okuyan kim varsa sıcaklara dikkat et aman bir de ailen senin için uğraşmasın :DD Bu arada Ramazan-ı Şerif ayımız mübarek olsun daha nice Ramazan-ı Şerife ermek dileğiyle hayırlı ramazanlar :)

Gitmeden seyretmeyen varsa mutlaka seyretsin çok tatlı yahu :DD

(Annaddım ya :DDDD)
Tasarım:Sawako Kuronuma